Монтана загуби с 0:3 гейма гостуването си на "Левски Волей"

Волейболистите на Монтана загубиха с 0:3 гейма гостуването си на "Левски Волей" в мач от 8 кръг на Суперлигата при мъжете. Опитният състав на домакините, воден от Мартин Стоев, съумя и в трите гейма да обърне резултата след 20-а точка, докато възпитаниците на Северин Димитров изпълниха обещанието си да преследват успех в зала "Сиконко".

Двубоят започна равностойно, а резултатът се движеше точка за точка до второто техническо прекъсване в първия гейм при 16:15 за Монтана. След паузата момчетата на Димитров прибавиха няколко безответни точки в актива си и поведоха с 19:16 и 21:18. Домакините обаче демонстрираха увереност в силите си и обърнаха до 22:21. Монтана изравни при 22:22 и 23:23, но атака в аут на Явор Генов сложи точка на гейма при 25:23. Във втория Монтана водеше дори още по-категорично при 16:11, но пропусна да си осигури спокойни последни разигравания и отново се стигна до равенство при 21:21 и Левски поведе с 22:21. В преследването над 25-а точка монтанчани също имаха възможност да затворят частта, но в крайна сметка двойна блокада на Красимир Гайдарски и Димитър Маринков направи резултата 2:0 след 30:28 точки.

Момчетата на Северин Димитров не загубиха желанието си за игра и в третата част отново имаха предимство във важен момент при 22:20. Левски обаче обърна до 23:22. Цанко Цанков донесе равенството за Монтана при 23:23 и след това със силен сервис помогна на своите да поведат с 24:23. Стоев обаче взе прекъсване, което доведе до грешка на диагонала от сервис и ново равенство 24:24. Монтана на още два пъти имаше възможност да спечели гейма, но Левски изравняви с атаки на Христо Цветанов през центъра. В крайна сметка опитът на домакините отново наклони везните в тяхна полза и след 28:26 точки "сините" спечелиха трудно мача. Валентин Братоев бе най-резултатен на полето със 17 точки, а за Монтана капитанът Камен Каменов се отчете с 11.