Баскетболният "Монтана" не успя да нанесе първа загуба на "Нефтохимик"

Баскетболистките на Монтана загубиха с 64:73 точки гостуването си на Нефтохимик /Бургас/. Така бургазлийки вече имат 10 победи от 10 мача. Наставникът на Монтана Славко Димитров не успя да използва Надя Симеонова, която изкълчи глезен. Монтанчанки направиха много слаба първа четвърт. Домакинките започнаха ударно със серия от 14:0 и поведоха с 16 точки. В следващата част състезателките на Монтана се успокоиха и я спечелиха с 16:9 точки. На почивката Нефтохимик имаше аванс от 10 точки. След подновяването на играта момичетата на Славко Димитров отново бяха по-добри на терена и отново записаха в своя полза частта, като сведоха аванса до 4 точки. Последните 10 минути започнаха при 51:44 за Нефтохимик. Домакинките не позволиха до края да се стигне до обрат и спечелиха мача със 73:64. Победата на момичетата на Петко Маринов дойде благодарение на по-добрия си процент на стрелба. Общо в мача те имаха 27 успешни от 62 опита за 44%, докато монтанчанки бяха 20 от 68 за 29%. Баскетболистките на Монтана отбелязаха осем тройки от 26 опита. Ашли Гейл бе най-резултатна за Нефтохимик с 32 точки. За Монтана Милена Томова вкара 29, от тях четири тройки.

"Няма как да биеш, ако започнеш да играеш след 11-та минута. Трябва да сме на висота през целия мач. Съдиите също бяха фактор в срещата", каза Славко Димитров.

В петък от 18 часа в зала "Младост" Монтана приема Левски.
По публикацията работи: Любо Андреев