"Ботев" Враца загуби гостуването си на "Пирин" Гоце Делчев

„Ботев” загуби с 1:2 гостуването си в Гоце Делчев на местния „Пирин” и регистрира първа загуба през пролетта. Врачани доиграха мача с 10 души, след като варненският рефер Радослав Станев изгони Жайро с директен червен картон в 67-та мин. Тогава бразилският бранител удари без топка Близнаков, в момент, когато футболистът на домакините се опитваше да бави играта. Реферът изгони и футболист на „Пирин” – това стана в даденото 4-минутно продължение, когато Витанов получи втори жълт картон.

Мачът започна с двуостри атаки към двете врати, а агитката на гостите влезе на трибуните с 10-минутно закъснение заради задръствания по път Е-79. В 33-та мин. „Пирин” откри резултата. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар Алба опъна мрежата зад Чавдаров за 1:0. Отговорът врачани дойде в 40-та мин., когато Якимов с воле изравни за 1:1. В заключителните секунди на полувремето Витанов уцели гредата на вратата на гостите.

В 47-та мин. попадение на Иван Коконов в актива на врачани беше отменено заради засада. В 63-та мин. резервата Хазуров вкара победния гол за домакините след центриране на Близнаков. Гостите имаха претенции за нарушение в атака, но реферът не зачете протестите им. Само 4 минути по-късно пък Жайро беше изгонен с директен червен картон, което уби финалния щурм на врачани.
Поражението запази 10-ата позиция за „Ботев”, който в следващия кръг приема 12-ия „Локомотив” /София/. Разликата между двата тима е само 1 точка.

СТАТИСТИКА
ПИРИН: Юсев, Пигов, Дреновички, Гуцев, Фиданин, Алба /60 Хазуров/, Лазаров, Мирчев, Витанов, Панайотов /60 Лапантов/, Близнаков.
БОТЕВ: Чавдаров, Куанг, Георгиев, Найденов /72 Рангелов/, Жайро, Висенте, Коконов /70 Альошев/, Христов, Атанасов, Илиев /55 Валериев/, Якимов.
ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Алба /33/, 1:1 Якимов /40/, 2:1 Хазуров /63/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Витанов, Близнаков /П/; Куанг, Найденов, Илиев /Б/. ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Витанов /П-90+2 минута/; Жайро /Б-67 минута/.
СТАДИОН: Градски – 2 000 зрители ; ГЛАВЕН СЪДИЯ: Радослав Станев /Варна/

По публикацията работи: Жоро Александров