БК "Монтана" разгроми "Левски"

Баскетболистките на Монтана разгромиха с 83:66 точки Левски /София/ в мач от 26-ия кръг на Националната лига при жените.

Гостенките по-добре се ориентираха в играта в първата четвърт и я спечелиха с 18:10 точки. В следващата възпитаничките на треньора Славко Димитров заиграха по-убедително, като печелеха единоборствата и по двата коша. На почивката Монтана имаше аванс от 4 точки – 40:36. Въпреки усилията баскетболистките на Левски не успяха до края на срещата да вземат преднина. В 36-та минута с кош на Катя Кордова Монтана мина границата от 20 точки. Две минути по-късно Милена Томова пък фиксира най-големия аванс за домакинките от 22 точки – 83:61. Радостина Славова е най-резултатната състезателка на терена. Баскетболистката на Монтана завърши с 22 точки, а Милена Томова и Катя Кордова добавиха по 19. За Левски се 15 се отчете ветеранката Нели Пашева.