Нови 7 медала за борците на "Ботев 93"

Състезателки на врачанския клуб по борба "Ботев 93" спечелиха три отличия от държавния лично-отборен шампионат за момичета, кадетки и девойки, който се проведе през почивните дни в Бургас.

Нели Николова остана втора в кат. до 60 кг при кадетките, брозново отличие отличия при момичетата до 44 кг спечели Илона Илиева. Трета в категория до 48 кг, но при девойките, се класира Гергана Василева. Малко не достигна на Мила Димова да спечели още един бронз при девойките, след като при 67-килограмовите врачанката завърши на четвърта позиция. Бившата възпитаничка на "Ботев 93" Мими Христова, която вече е състезателка на столичния клуб "Левски" беше обявена за най-техничната състезателка в надпреварата в Бургас.
...................
Злато, два сребърни и един бронзов медала донесоха от Кюстендил борците на врачанския клуб "Ботев 93" от ХVІІІ издание на международния турнир по класическа борба в памет на братята Васил и Георги Илиеви. 86 състезателя от 16 български и чуждестранни клуба се впуснаха в надпреварата, която се проведе през почивните дни.

Едуард Евтимов стана шампион в кат до 50 кг, след като на финала пребори съотборника си от Враца Мартин Владинов. Другото сребърно отличие грейна в ръцете на Георги Кръстев при 100-килограмовите борци. Даниел Николов в кат. 54 кг завоюва бронзов медал, а Цветелин Борисов остана четвърти.
По публикацията работи: Жоро Александров