"Ботев 93" (Враца) взе четири медала от Самоков

Борците на врачанския клуб "Ботев 93" донесоха четири медала от републиканския турнир в класическия стил за юноши и кадети за купа "Самоков". В надпреварата се пуснаха 127 състезатели от 20 български клуба.

Възпитаниците на врачанския треньор Юлиян Георгиев се представиха според очакванията. Венислав Пантич спечели сребърен медал при юношите в категория до 96 кг. Пантич отстъпи във финалната схватка от европейския шампион в тази възраст Евгени Генчев от домакините от "Рилски спортист".

Врачани си тръгнаха с три бронзови отличия в надпреварата при кадетите. Георги Тодоров при 50-килограмовите, Петър Илиев в категория до 58 кг и Мартин Иванов в категория до 69 кг останаха трети.

Следващото състезание от календара на борците е отново в Самоков. На 13 ноември в планинския град ще се проведат схватките от републиканския турнир за деца.
По публикацията работи: Жоро Александров