Отборът на СОУ "Любен Каравелов" спечели Коледния турнир по футбол за деца във Видин

Снимка: РАДИО ВИДИН

Осем отбора от видинските училища се включиха в Коледния турнир по футбол за деца родени след 2003 година, организиран от Община Видин, Регионалния инспекторат по образованието, Областния съвет на Българския футболен съюз – Видин и Ученически спортен клуб – Шампион.

Турнирът на малки врати в зала "Фестивална" спечели отбора на СОУ "Любен Каравелов", на второ място се класираха възпитаниците на Иван Станев от СОУ "П.Р.Славейков", трети останаха момчетата на ОУ "Иван Вазов".

-Най-добър защитник – Венелин Тодоров от отбора на СОУ "Любен Каравелов";
-Най-техничен състезател – Радостин Захариев от отбора на СОУ "Любен Каравелов";
-Откритие на турнира – Борис Нинков от отбора на СОУ "П.Р.Славейков";
-Най-полезен състезател – Калоян Евдокимов от отбора на СОУ "Св.св. Кирил и Методий";
-Голмайстор на турнира– Цветан Стоянов от отбора на СОУ "П.Р. Славейков";
-Най-добър треньор – Павлинка Маркова от отбора на шампионите.

Организаторите подсигуриха награди за всички отбори – шампионска купа, торти, плакети и индивидуални статуетки. Секретарят на Община Видин Орлин Василев връчи Купата на Община Видин, а Росен Ракаджиев от името на Ученически спортен клуб – Шампион връчи плакети на всички отбори.

Спортните инициативи във Видин, посвени на празниците, продължават и в следващите дни. В четвъртък, 19 декември, от 10 часа в спортна зала "Фестивнална" започва Коледен ученически баскетболен турнир 3х3, а от 27 до 29 декември ще се проведе традиционният Коледен турнир по футбол за мъже в зала.

По публикацията работи: Цветомир Цветанов