Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Валери Белчев: Главният прокурор формулира препоръки към КТБ в качеството им на лично мнение

Снимка: БГНЕС

Главният прокурор формулира препоръки към КТБ в качеството им на лично мнение, каза финансовият експерт Валери Белчев в интервю за предаването "Преди всички".

Смятам, че от негова гледна точка подобни препоръки са политически рисковани, защото, от една страна, могат да събудят страхове за това да не би някой задкулисно да стои зад определени стратегии, от друга, защото биха могли да бъдат интерпретирани като нарушаване на институционалната независимост на БНБ и от трета – защото подобни изявления потенциално биха могли да повлияят на стабилността на банковата система, добави той.

Белчев изрази скептицизъм за това дали екипът на БНБ би могъл да състави сложните модели, които биха могли да изведат КТБ от кризата.


Цялото интервю на Таня Величкова с Валери Белчев чуйте от звуковия файл.

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени