Съветът на Европейския съюз днес официално удължи икономическите санкции срещу Русия с шест месеца до юли 2016-а, съобщиха от Брюксел. Решението бе съгласувано от 28-те страни членки в края на миналата седмица и днес влезе в сила. Икономическите санкции срещу Русия бяха въведени за първи път през юли 2014 г. заради анексията на Крим.
От руското външно министерство коментираха, че удължаването на санкциите само ще окуражи Киев да нарушава Минското споразумение.
По-рано Русия съобщи, че въвежда ембарго на храните от Украйна от следващия месец. Мерките са разширение на санкциите, наложени от Москва на европейските селскостопански продукти и са в отговор на търговското споразумение между Киев и Брюксел, уточни премиерът Дмитрий Медведев.
Последвайте ни и в
Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!