Руският печат е посветен на продължилата над 4 часа 15-а "пряка линия" с руският президент Владимир Путин. Държавният глава ще запази засега "интригата-2018" - не каза дали ще иска четвърти президентски мандат, констатира вестник РБК Путин не усеща никаква вина за днешното финансово положение на хората в Русия, коментират от Независимая газета, а опозиционният Новая газета добавя, че "пряката линия с Путин е последната все още жива обществена институция в Русия".
Англоезичната преса отново се фокусира над течащото месеци наред разследването за намеса на Русия в изборния процес през 2016 година.
Специалният прокурор Робърт Мълър разследва финансовите и бизнес сделки на Джаред Къшнър - зет на американския президент Доналд Тръмп и негов съветник, четем на стражниците на вестник Вашингтон пост. Според изданието агенти на ФБР проучват и на други сътрудници на Тръмп - бившия му съветник по националната сигурност Майкъл Флин, бившия шеф на президентската кампания на Тръмп Пол Манафорт и Картър Пейдж, консултант по външнополитическите въпроси в кампанията.
Турската преса пише за потеглилия от Анкара "Поход на справедливостта" - шествие, организирано в знак на протест срещу издадената присъда от 25 години затвор на депутата от НРП Енис Бербероглу. Участниците в шествието ще изминат 428 км - разстоянието от Анкара до Истанбул - за 25 дни. Това означава, че те ще посрещнат на път големия мюсюлмански празник Рамазан байрам, който започва на 25 юни, уточняват от вестник Хюриет.
От България до Сърбия хиляди хора остават блокирани пред прага на Европейския съюз, четем на страниците на френското издание Фигаро. Вестникът публикува подробен репортаж, посветен на мигрантите, след посещение в лагерите, където те пребивават транзитно с месеци, понякога при изключително лоши условия.
Буря в Сръбската прогресивна партия след решението на Вучич премиер да бъде Ана Бърнабич, алармират в заглавие вестник Блиц. Сърбия ще има първата жена премиер, но и и първата с гей ориентация, отбелязва вестник Данас.