Венецуелската опозиционна Коалиция на демократичното единство планира за днес демонстрация срещу новоизбраното Учредително събрание, чиято първа сесия също е днес.
Успоредно с това Държавният департамент обяви, че Съединените щати няма да признаят новия парламент на Венецуела. Компанията, която осигурява машините за гласуване от 13 години насам, заяви, че правителствените данни за избирателната активност са завишени с най-малко 1 милион гласа.
Президентът на Венецуела Николас Мадуро реагира гневно на тази информация и заяви, че е опит за намеса във вътрешната политика. Военна полиция вече охранява сградата, в която новите парламентаристи трябва да съжителстват с досегашния, доминиран от опозицията, парламент.
Последвайте ни и в
Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!