Анализът на компанията „Фоукълдейта“, който е една от най-изчерпателните оценки за настроенията, съпътстващи Брекзит, стига до заключение след референдума преди две години, че промяната е следствие на съмненията на подкрепящите Лейбъристката партия, които навремето подкрепиха Брекзит.
Най-голяма е промяната в Северна Англия и Уелс, които традиционно са твърдини на лейбъристите. Сега в 112 избирателни района са променили становището си от излизане от ЕС в полза на оставане в блока. Това би означавало 341 места от общо 632 в парламента в полза на запазване на членството на Обединеното кралство в ЕС. В процентно изражение 53 процента за оставане и 47 за напускане.
Другият съществен момент в анализа е, че мнозинство в полза на оставането в ЕС сега има в Шотландия и Уелс, което поставя на изпитание запазването на цялостта на Обединеното кралство.
Друго проучване на вестник „Индипендънт“ показва, че все повече млади гласоподаватели искат да имат заключителен вот по сделката за Брекзит. Данни от преброяването на населението показват, че нови 1,4 милиона млади хора биха имали право на глас в нов референдум в сравнение с този проведен пред 2016 година.