от 12.00 часа

Голдън Стейт спечели категорично след рекорд на НБА

Стеф Къри (с топката) завърши с 31 точки за шампионите.
Снимка: Ройтерс

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс постигна категоричен успех с 142:111 при гостуването си на лидера в Западната конференция Денвър Нъгетс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

,,Воините“ поставиха рекорд в НБА, след като вкараха 51 точки в откриващата част на двубоя и след победата изместиха от върха на Запад своя съперник.

Първата четвърт отбеляза и клубен рекорд за възпитаниците на Стив Кър, които реализираха 10 тройки. Предишното най-върхово постижение за отбелязани точки в първата четвърт бе на Финикс Сънс. ,,Слънцата“ вкараха 50, а жертва отново бе Денвър на 10 ноември, 1990. За победителите Стеф Къри и Клей Томпсън се отчетоха с по 31 точки, а Кевин Дюрант добави 27.

За Нъгетс Малик Бийзли реализира 22, а Джамал Мъри – 21, но домакините просто не успяха да се справят с изключително високото темпо на игра, което Уориърс наложи от самото начало.