Пак инциденти с феновете на Балкан и Левски Лукойл

Сцена от инцидентите.
Снимка: Спортал

За пореден път на баскетболен мач между Балкан (Ботевград) и Левски Лукойл се стигна до инциденти между феновете на двата отбора. Това се случи на полувремето на срещата-реванш от четвъртфиналите в турнира за Купата на България в Ботевград.

Привържениците на столичния отбор и фенове на домакините стигнаха до бой, замеряне с бутилки и други предмети, но след намесата на органите на реда до по-сериозни инциденти не се стигна.

За обезпечаване на обществения ред и недопускане на инциденти отново работят съвместно полицейски служители, охранителни фирми и Дирекция "Жандармерия".

Кметът на Община Ботевград Иван Гавалюгов, че подобни неща не бива да се случват в баскетболните зали, защото това не е добра реклама за спорта.

Левски Лукойл изигра изключително силна втора четвърт и на почивката има аванс от 49:27.

Подобни инциденти имаше и в първия мач за Купата на България между двата отбора в София, както и срещата от Националната баскетболна лига.