Халеп, сестри Уилямс и Осака в III кръг в Мелбърн

Симона Халеп

Водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Миналогодишната финалистка Халеп победи трудно 20-годишната София Кенин с 6:3, 6:7(5), 6:4 след малко повече от два часа и половина игра.

Румънката започна добре мача с ранен пробив, а след 4:3 направи серия от пет поредни гейма, с който взе първия сет и поведе с 3:0 във втория.

Кенин изравни за 3:3, а в последвалия тайбрек младата американка направи обрат от 4:5 с три поредни разигравания, за да изравни резултата.

Халеп пропусна общо пет възможности за пробив в първия и в петия гейм на решаващата трета част, след което загуби подаването си и съперничката й поведе с 4:2. До края румънката показа класата си и с четири последователни гейма стигна до крайната победа.

В третия кръг Халеп ще се изправи срещу бившата номер 1 в света и вицешампионката в турнира през 2003 и 2017 година Винъс Уилямс (САЩ).

38-годишната американка елиминира Ализе Корне (Франция) с 6:3, 4:6, 6:0.

Седемкратната шампионка от Мелбърн Серина Уилямс последва по-голямата си сестра. Поставената под №16 нямаше никакви проблеми срещу Южени Бушар от Канада и я победи с 6:2, 6:2 за 70 минути игра.

Серина направи шест пробива в мача, а допусна само един. Тя завърши с 20 печеливши удари и 17 непредизвикани грешки, докато балансът на Бушар е 10-18.

В следващия кръг Уилямс се изправя срещу изненадата Даяна Ястремска. Украинката, която е на 18 години, отстрани №23 в схемата Карла Суарес Наваро след 6:3, 3:6, 6:1.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ по тенис Наоми Осака (Япония) победи Тамара Зиданшек (Словения) с 6:2, 6:4.

Наоми Осака

Японката взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втория навакса изоставане от 2:4 и с нова поредица от четири гейма стигна до крайната победа след малко повече от час над 78-ата в света Зиданшек.

Следващата съперничка на четвъртата поставена Осака ще бъде номер 28 Су-Вей Сие (Тайван), която се справи с германката Лаура Зигемунд с 6:3, 6:4.

Шестата поставена Елина Свитолина (Украйна) спечели лесно срещу Виктория Кузмова от Словакия във втория кръг с 6:4, 6:1 за 67 минути.