Леброн Джеймс се отчете с 24 точки при завръщането си

Леброн Джеймс атакува коша на Клипърс.

Отборът наЛос Анджелис Лейкърс победи градския съперник Лос Анджелис Клипърс със 123:120 след продължение в мач от Националвана баскетболна асоциация (НБА).

За лидера на "езерняците" Леброн Джеймс това бе първи мач след отсъствие повече от месец заради травма в слабините. Леброн остана на косъм от "трипъл-дабъл" като за 40 минути реализира 24 точки, спечели 14 борби под кошовете и подаде 9 асистенции. Лу Уилямс от тима на Клипърс завърши с 24 точки и 6 завършващи подавания.

ЛА Клипърс е на осмо място в Западната конференция, а ЛА Лейкърс - на девето.

Действащият шампион Голдън Стейт Уориърс прекъсна серия от 11 поредни победи, след като загуби у дома от Филаделфия Севънти Сиксърс със 104:113. Гостите спечелиха само третата четвърт, но убедително с 42:26. На "воините" не им помогнаха 41 точки на Стеф Къри и 25 на Кевин Дюрант. Голдън Стейт остава начело в Западната конференция, а Филаделфия е на трето на Изток.