Фиорентина - Интер с драма за 3:3

Жордан Верету бележи последния гол от дузпа.

Фиорентина и Интер направиха драматично равенство 3:3 на стадион "Артемио Франки" в среща от 25-ия кръг на Серия А. Тимът от Флоренция изоставаше с два гола близо 15 минути преди края на мача. Изравнителното попадение дойде след доста спорна дузпа в над 10 минутното продължение.

Фиорентина поведе с автогол на Стефан Де Фрай в 17-ата секунда. Интер изравни почти веднага с попадение на Матиас Весино в 6-ата минута. В 41-ата минута Матео Политано даде преднина на "нерадзурите". Крилото завърши по отличен начин самостоятелен пробив.

През второто полувреме Иван Перишич покачи на 3:1 от дузпа в 52-ата минута. В 74-ата минута резервата Луис Муриел върна едно попадение с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар. В петата минута на добавеното време главният съдия отсъди доста спорна дузпа за игра с ръка на Данило Д'Амброзио в наказателното поле. Намесата на ВАР не накара главният съдия да промени решението си. Жордан Верету застана зад топката и направи 3:3.

Интер остава на третото място с 47 точки, а Фиорентина е девети с 36 пункта.