Бивш левскар с жълт картон в Румъния

Божидар Митрев
Снимка: Levski.bg

Отборът на Волунтари постигна трудна победа с 2:1 над Херманщад в срещата от 13-ия кръг на плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния. Титуляр на вратата на домакините бе българинът Божидар Митрев, който получи жълт картон за бавене на играта в края.
Волунтари откри резултата в 17-ата минута с красив гол от воле на Деац, който засече центриране отляво на Влад.
В 50-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Офенбахер получи червен картон за нарушение в средата на терена.
Дори и в намален състав обаче Херманщад успя да възстанови равенството в  75-ата минута, когато Цуму се разписа с глава след центриране от фаул.
Волунтари все пак стигна до успеха в 82-ата минута, когато Попадиуц бе изведен на скорост през центъра и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.
Така волунтари взе ценни три точки, с които официално си гарантира оставането в елита. Тимът се намира на 5-ото място във втората осмица, точно над чертата, с 30 точки. Херманщад пък е на предпоследното 7-о място с 24 точки.