Българка със сребърен медал от европейското по ориентиране

Ясна Петрова (вляво) е европейска вицешампионка.
Снимка: БФСО

Ясна Петрова спечели сребърен медал в спринтовата дистанция при 18-годишните на Европейското първенство по спортно ориентиране за юноши и девойки. Надпреварата се проведе от 27 юни до 30 юни в град Гродно (Беларус) с участието на над 409 състезатели от 32 държави.

Българката завърши с време 11: 43 минути изоставайки на 31 секунди от победителката Малин Кристиансен (Дания), която записа време от 11 мин. 12 сек.

Това е пореден голям успех за Ясна Петрова след миналогодишния бронзов медал в дългата дистанция в групата на 16-годишните от Европейския шампионат за юноши и девойки, проведен в България.

В същата група, на 18-годишните девойки, Евангелина Дяксова е 29-а, Ния Георгиева завърши на 33-то място, а Маргарита Радева е 64-та.

При момчетата до 18 години Мартин Аргиров е 46-и, Валентин Нейков 56-и, Александър Иванов 77-и, а Веселин Щерев на 80-то място.

В групата при 16-годишните девойки 25-то място записа 14-годишната Емили Александрова, Яна Пенева е 40-та, а Велина Коева остана на 46-о място.

В същата възрастова група при младежите Преслав Щерев се класира на 21-во място. Здравко Колев е 44-ти, Калоян Петров – 66-и, а Стефан Димитров е 76-ти.