Холандка прекъсна серията на Виктория Томова

Виктория Томова
Снимка: engie-open-biarritz.fr

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите от турнира по тенис на червени кортове в Прага с награден фонд 60 хиляди долара.

Първата ракета на България загуби драматично срещу петата в схемата Ришел Хогенкамп от Холандия с 5:7, 6:4, 3:6 и така прекъсна серията си от седем поредни победи..

Сред разменени сетове холандката проби във втория гейм на третата част, но Томова на свой ред спечели сервиса на Хогенкамп, изравнявайки за 2:2. Решителен за крайния изход беше шестият гейм, когато холандската тенисистка отново записа пробив, за да поведе с 4:2. Хогенкамп спечели при четвъртия си мачбол за крайното 6:3, а срещата продължи 115 минути.

Томова си тръгва от чешката столицза с 15 точки за световната ранглиста, където в момента се намира на 178-о място.

Миналата седмица 24-годишната софиянка спечели най-значимата титла в кариерата си на турнира на клей в Биаритц (Франция) с награден фонд 80 хиляди долара.