Голдън Стейт в негативна серия, Хардън наниза 39 точки за Хюстън

Джеймс Хардън наниза 39 точки.

Голдън Стейт Уориърс претърпя домакинско поражение от Юта Джаз със 108:122 в двубой от Националната баскетболна асоциация. Ключова стана втората четвърт, която "воините" загубиха с 11 точки.

Най-резултатен за победителите стана Руди Гобер с 25 точки и 14 борби, а Майк Конли добави 22 т.

На домакините не им помогнаха 33 точки на ДиАнджело Ръсел. Това е четвърто поредно поражение за тима, докато Юта записа трети пореден успех.

Загуба на свой терен претърпя и Ню Орлиънс Пеликанс, който отстъпи на Хюстън Рокетс със 116:122. Джеймс Хардън наниза 39 точки, Ръсел Уестбрук - 26, а Клинт Капела реализира дабъл-дабъл - 11 точки и 20 борби.

В други двубои от НБА Детройт Пистънс падна от Минесота Тимбъруулвс със 114:120, а Бостън Селтикс се наложи над Далас Маверикс със 116:106.