Индиана прекъсна серия на Лос Анджелис Лейкърс

Сабонис се опитва да пресече пас на Джеймс. Литовецът беше най-резултатен за Индиана.

Отборът на Индиана Пейсърс победи у дома Лос Анджелис Лейкърс със 105:102 в среща от редовния сезон на НБА.

Двубоят беше изключително оспорван, като във всички четвърти разликата за единия не бе повече от четири точки. „Езерняците“ водеха с две на почивката – 52:50, но Индиана, вдъхновен от силната игра на литовеца Домантас Сабонис, достигна до победата.

Именно тежкото крило бе най-резултатен за успеха, завършвайки с "дабъл-дабъл" – 26 точки и 10 борби при стрелба от игра 10/15. Още пет човека приключиха с двуцифрен актив от домакините. За гостите от Калифорния, които бяха без Антъни Дейвис, Леброн Джеймс остана близо до "трипъл-дабъл" – 20 точки, 9 борби и 9 асистенции за „Краля“, докато Дуайт Хауърд добави 20 пункта от пейката.

За Пейсърс това бе четвърти последователен успех в лигата, който същевременно прекъсна серията от 14 поредни победа на Лейкърс извън дома. Индиана вече е с баланс 19-9 и в следващия си мач приема в къщи Сакраменто Кингс, докато за "езерняците" предстои сблъсък с най-добрия на Изток – Милуоки Бъкс. И двата състава са с показатели 24-4 от началото на сезона.