Ботев (Пд) разгроми Марица в контрола

Младокът Станислав Шопов отбеляза четвъртия гол.
Снимка: ПФК Ботев-Пловдив

Футболистите на Ботев (Пловдив) победи съгражданите си от Марица с 6:0 в първата си контрола от подготвителния период. Двубоят се игра на стадиона на "канарчетата" в Коматево.

Играчите на Ботев имаха пълно надмощие и с лекота се справиха със съперника си. Александър Тонев откри резултата в 4-ата минута, а Филип Филипов покачи на 2:0 в 21-ата минута. Младият талант Станислав Шопов вкара третия гол за "жълто-черните" в 31-ата минута, а минута преди почивката Лъчезар Балтанов беше точен за 4:0.

През второто полувреме в игра за Ботев влязоха няколко футболисти от школата на клуба. В 79-ата минута Димитър Тонев се разписа за 5:0, а Стефан Попов фиксира крайното 6:0.

"Канарчетата" ще отпътуват за Турция утре сутринта, където в курорта Алания ще проведат зимния си лагер.

Стартов състав на Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Станислав Работов, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Александър Тонев, Бисер Бонев, Никола Илиев.