Вердер отстрани Борусия (Д) за Купата на Германия

Милот Рашица (в зелена фланелка) вкара третия гол за Вердер.

Вердер се наложи над Борусия (Дортмунд) с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия. Двубоят се проведе на стадион "Везерщадион" в Бремен.

Домакините поведоха с 2:0 с голове на Дейви Зелке в 16-ата  и Леонардо Битенкорт в 30-ата минута. Борусия върна един гол чрез новото попълнение Ерлинг Холанд в 67-ата минута. Само 180 секунди по-късно Милот Рашица покачи на 3:1 за Вердер, а Джовани Рейна оформи крайното 3:2 (78).

Айнтрахт (Франкфурт) отнесе втория в Бундеслигата отбор на РБ Лайпциг с 3:1 благодарение на два гола на Филип Костич и засили съмненията у треньора на гостите Юлиан Нагелсман за стабилността и претенциите на тима му за титлата в Германия.

В Кайзерслаутерн Роуен Хенингс вкара два гола за Фортуна (Дюселдорф) за победата с 5:2 над третодивизионния отбор.