Байер (Леверкузен) на четвърти финал за Купата на Германия

Футболистите на Байер (в червено) вкараха 3 безответни гола.

Байер (Леверкузен) разгроми с 3:0 четвъртодивизионния Саарбрюкен като гост във Фолклинген и се класира за финала в турнира за Купата на Германия в Берлин. Интрига в двубоя на практика нямаше и още до средата на първото полувреме "аспирините" вкараха два гола, с които предрешиха крайния изход в своя полза.

Муса Диаби откри резултата в 11-ата минута с хубав удар от воле. Малко след това централният нападател Лукас Аларио вкара втория гол за Байер след грешка в защитата на съперника.

В 58-ата Карим Белараби заби трето попадение за Байер с мощен шут от малкото наказателно поле.

Леверкузен е печелил купата само веднъж - през 1993 година, а има и два загубени финала (2002 с Бербатов в състава и 2009 г.). За Саарбрюкен това беше четвърто участие на полуфинал в турнира, но отборът никога не е достигал до директен спор за трофея.

В другия полуфинал тази вечер в Мюнхен се срещат Байерн и Айнтрахт (Франкфурт).