Десподов остана резерва при разгром на Щурм, Ел Маестро беше изгонен

Нестор Ел Маестро не сдържа нервите си и получи червен картон.
Снимка: SK Sturm

Националът Кирил Десподов остана резерва при тежката домакинска загуба на Щурм (Грац) с 1:5 от шампиона РБ Залцбург в австрийското първенство.

Българинът изгледа от пейката поражението на своя тим, което е трето поредно за Щурм и това разклати стола на старши треньора на тима Нестор Ел Маестро. Бившият наставник на ЦСКА София не сдържа нервите си по време на мача и бе изгонен на трибуните заради обидни реплики към рефера, които се чуваха отчетливо на фона на празните трибуни.

Всичко в мача се реши до почивката, когато Залцбург водеше с 4:1, а домакините останаха в намален състав още в Лукас Шпендхофер в 24-а минута.

С хеттрик за гостите се отличи Доминик Собослай, а по веднъж за победата се разписаха Патсон Дака и Хван Е-Чан.

За Щурм точен бе Щефан Хирландер.

Щурм е на последното шесто място в първата шестица с 16 точки и до голяма степен загуби шансове за класиране за Лига Европа. Лидер е Залцбург с 33 точки.