Финансовите пазари продължават печелившите си сесии, въпреки несигурността около президентския вот в Съединените щати. Все повече инвеститори споделят убеждението, че победа на демократа Джо Байдън и доминиран от републиканците Сенат е „златен сценарий“.
Без радикални промени, но и с достатъчно икономически стимули – такъв е финансовият прочит на най-вероятния развой на президентските избори в Съединените щати. Погледите са насочени към Вашингтон, където този следобед се очаква решението на Федералния резерв. Най-вероятно и той ще остави непроменени водещите си лихви, както по-рано през деня направи и Английската централна банка.
Водената от Андрю Бейли институция в Лондон осигури нов пакет от стимули на стойност 150 милиарда паунда заради пълната карантина във Великобритания, което също се оценява от инвеститорите. Веднага след анонса, британската валута отбеляза ръст спрямо долара и еврото.
Управителят на АЦБ заяви, че водената от негова институция все още работи по политиката си по отношение на евентуалното въвеждане на отрицателни лихви и че на този етап няма конкретен график за този процес.
Андрю Бейли прогнозира, че търговията със стоки и услуги с Европейския съюз най-вероятно ще намалее с течение на времето, което ще натежи допълнително брутния вътрешен продукт (БВП) на Обединеното кралство, но настоя, че страната не се намира по средата на т.нар. "двойна" икономическа рецесия (W-образен икономически спад).
Пазарните индекси се движат с печалба – и в Азия, и в ранната европейска търговия. Запазва се интересът към технологичните компании, както и към правителствените облигации.