Нидерландия и Испания не успяха да се победят

Капитанът на Нидерландия Мемфис Депай пропусна да донесе победата.

Полузащитникът на Бетис Серхио Каналес вкара първото си попадение с екипа на Испания, след като откри резултата при гостуването на Нидерландия, завършило в крайна сметка 1:1 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Мачът беше повторение на финала на световното първенство през 2010 година.

Той се разписа за 0:1 в 18-ата минута, след като получи пас от Алваро Мората и с удар с левия крак доказа, че се намира в отлична форма през целия сезон.

Дони ван де Беек изравни две минути след началото на второто полувреме, след като останал непокрит, засече центриране на Оуен Вейндал. Мемфис Депай пък можеше да осигури победата на "оранжевите", когато получи чудесно подаване от Дензел Дъмфрис и остана сам. Вратарят дебютант Унай Симон обаче спаси удара.

Още един футболист записа първи мач за испанската селекция и това е 20-годишният Маркос Йоренте от Атлетико (Мадрид), който се появи на терена в последните 20 минути, но не успя да помогне за победата.