Борусия (М) е последният четвъртфиналист за Купата на Германия

Емболо от Борусия (вляво) се бори за висока топка с Вамангитука от Щутгарт.

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) намери място на четвъртфиналите за Купата на Германия, след като надви новака в Бундеслигата Щутгарт с 2:1 като гост на „Мерцедес-Бенц Арена“.

Силас Фунду даде аванс на домакините още във втората минута, но Маркус Тюрам възстанови равенството в добавеното време на първата част. Малко след началото на второто полувреме Аласан Плеа осъществи обрат за гостите, които до края удържаха и не допуснаха нови попадения.

Компания на Борусия (Мьонхенгладбах) в четвъртфиналната фаза ще правят още отборите на Вердер, Борусия (Дортмунд), Есен, Холщайн (Кил), РБ Лайпциг, Ян Регенсбург и Волфсбург.

Жребият за следващия етап в Купата на Германия ще се изтегли на 7 февруари, а четвъртфиналите ще се играят на 2 и 3 март.