Свитолина изтърва 6 мачбола и отпадна в Мадрид

Елина Свитолина има за какво да съжалява.

Четвъртата поставена Елина Свитолина отпадна на старта на WTA 1000 тенис турнира в Мадрид.

Украинката допусна обрат срещу Жил Тайхман от Швейцария и загуби след 6:2, 4:6, 6:7(5) след повече от 2 часа и половина игра.

В третия сет Свитолина водеше с 5:1 гейма и след това имаше общо шест мачбола, но не успя да ги реализира и в крайна сметка 40-ата в световната ранглиста Тайхман успя да спечели.

Швейцарката направи пет пробива в мача, а допусна шест. В следващия кръг тя ще играе с испанката Паула Бадоса.

Защитаващата титлата си от 2019 година Кики Бертенс започна с убедителен успех. Седмата в схемата нидерландка победи с 6:4, 6:0 участващата с „уайлд кард“ 15-годишна представителка на Андора Виктория Хименес Касинцева.

Световната №1 Ашли Барти също стартира успешно. Австралийката прегази Шелби Роджърс от САЩ с 6:2, 6:1.