Райо Валекано на крачка от плейофите за Примера дивисион

Райо Валекано записа важна победа като гост.

Отборът на Райо Валекано постигна ключов успех при визитата на Кастейон с 2:0 в двубой от предпоследния 41-и кръг на испанската втора дивизия.

Тимът на Андони Ираола нанесе своя удар в рамките на две минути в началото на втората част след попаденията на Ясин Касми и Франциско Гарсия. С победата си отборът изпревари Спортинг (Хихон) в битката за последното място в плейофите за влизане в Ла Лига. Хихон направи нулево равенство при гостуването на Фуенлабрада и така вече е на две точки от Валекано.

В последния кръг от сезона Спортинг приема Алмерия, който вече си гарантира място в плейофите, а Райо играе у дома Луго. Еспаньол и Майорка вече си осигуриха директна промоция, а в плейофите ще играят Леганес, Алмерия и Жирона.