Шампионът Тампа Бей на полуфинал за Купа „Стенли“

Вратарят на Тампа Бей Василевски отразява удар на Свечников от Каролина.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Тампа Бей победи с 2:0 като гост Каролина Хърикейнс и спечели четвъртфиналната серия за Купа „Стенли“ с 4-1.

Шампионите на Националната хокейна лига вкараха по една шайба във втората и третата част. Брайдън Пойнт откри резултата при числено превъзходство, след като успя да преодолее вратаря Алекс Неделкович.

След контраатака в 9-ата минута на заключителния период Рос Колтън заби втория гол.

Вратарят на Лайнинг Андрей Василевски допринесе сериозно за успеха, като отрази всичките 29 удара, отправени към него.

Тампа Бей очаква на полуфинал победителя от двойката Ню Йорк Айлендърс – Бостън (3-2 победи).

В друг мач, завършил тази сутрин, Вегас Голдън Найтс се наложи с 3:2 след продължение над Колорадо Аваланш като гост. Победният гол отбеляза Марк Стоун в 50-ата секунда на овъртайма.

Отборът от Невада поведе с 3-2 в серията. Победителят от нея ще се изправи на полуфинал срещу Монреал.