Евертън записа трета поредна загуба

Жоао Моутиньо игра цял мач за успеха на Уулвърхемптън.

Отборът на Евертън записа трето поредно поражение във Висшата лига, след като загуби от Уулвърхемптън с 1:2 като гост в последен мач от 10-ия кръг на първенството.

На "Молиню" домакините доминираха през първото полувреме и натрупаха аванс от два гола след половина час игра след попадения на защитника Макс Килман и нападателя Раул Хименес, а гол на Хий-Чан Хуанг при 0:0 бе отменен след намеса на ВАР. След почивката "карамелите" натиснаха в търсене на обрат, но силите им стигнаха само за едно попадение, отбелязано от Алекс Айоби в 66-та минута.

По този начин "вълците" продължиха със силните си изяви в последните седмици и записаха четвърта победа в последните си пет мача в Лигата, като вече заемат седмо място в класирането с 16 точки. За Евертън това бе четвърти мач без победа в шампионата, като тимът на Рафа Бенитес е на 10-та позиция с актив от 14 точки.