Нефтохимик 2010 срещу швейцарци за Купата на ЦЕВ

Николай Желязков, старши треньор на Нефтохимик 2010.
Снимка: БНР-Бургас

Швейцарският Шеноа с българския волейболист Димитър Маринков е съперникът на родния вицешампион Нефтохимик 2010 (Бургас) на 1/16-финалите от втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ (CEV Cup), съобщи Bgvolleyball.com.

Отборът от Женева продължава напред, след като спечели Златен гейм. Димитър Маринков и неговите съотборници се наложиха над другия швейцарски представител Линдарен Волей (Амрисвил) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:18) във втори мач от 1/32-финалите на турнира.

Така, след загубата в първата среща с 1:3 гейма, се стигна до Златен гейм, който бе спечелен от домакините с 15:10, а това им донесе билет за следващата фаза. Димитър Маринков бе титуляр в мача, като завърши с 15 точки (1 ас, 3 блока, 55% в атака). Сърбинът Страхиня Бзакович бе реализатор №1 с 19 точки (2 аса, 5 блокади).

Двубоите от 1/16-финалите за Купата на ЦЕВ са през декември. Бургазлии, водени от Николай Желязков, започват с домакинство на Шеноа. Сблъсъкът е на 8 декември от 18:00 часа в зала "Младост".