Футболните националки загубиха от Сърбия

Националният отбор на България за жени.
Снимка: БФС

Женският ни национален отбор по футбол загуби от Сърбия с 0:3 като гост. Срещата е част от квалификациите за световното първенство  за жени през 2023 година, а останалите съперници на България в група H са Германия, Португалия, Турция и Израел.

Тимът на Сърбия откри резултата в 31-вата минута от двубоя с гол на Йована Дамнянович, която отбеляза и второто попадение в българската врата в началото на вторто полувреме. Крайния резултат оформи Невена Дамянович в 84-тата минута.

Следващият мач на женския ни национален отбор е на 30 ноември, когато от 16:00 ч. на стадион "Локомотив" в Пловдив ще посрещне Сърбия.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева (К), 3. Яница Иванова, 4. Моника Ръжгева, 5. Йоана Станкова, 7. Симона Петкова (65' 15. Симона Стоянова), 8. Лора Петрова, 9. Евдокия Попадинова (71' 18. Полина Ръсина), 16. Яна Йорданова (46' 14. Димитра Иванова), 21. Юлияна Александрова (71' 20. Яна Динева), 22. Ивана Найденова (87' 10. Вероника Гоцева).

Селекционер: Силвия Радойска.