Славия и Ботев (Пловдив) не успяха да се победят

Андреа Христов от Славия пропусна двубоя с Ботев заради травма.

Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в среща от 16-ия кръг на Първа лига, играна в София.

В 10-ата минута Маркиньос от гостите стреля от близо с глава, но вратарят Светослав Вуцов спаси.

В 21-ата центриране на Ради Димитров от Славия от ляво намери Тони Тасев, но той от 4-5 метра  не улучи вратата. В 42-ата минута Емил Стоев стреля, но вратарят на Ботев Георги Аргилашки отрази удара му..

В началото на второто полувреме шут на халфа на „белите“ Тасев от фаул премина малко над вратата.

В 73-ата минута Ботев бе близо до попадение, но ударът на Емануел Току профуча над горната греда на "белите".

В 85-ата минута Вуцов спаси коварен удар по земя на Маркиньос.

В класиранетоСлавия е трети с 27 точки, а Ботев (Пловдив) излезе на четвъртото място с 26 точки.

Преди това Ботев (Враца) и Царско село завършиха 0:0. В третия петъчен мач Черно море приема Берое.