Милан разгроми Лацио за Купата на Италия

Футболистите на Милан не оставиха никакви шансове на Лацио за купата на Италия

Съставът на Милан размаза Лацио с 4:0 на „Сан Сиро“ в четвъртфинала за Купата на Италия и по този начин „росонерите“ си осигуриха среща с Интер в полуфинала на турнира.

Домакините от Милан поведоха в резултата в 24-ата минута. Рафаел Леао завърши атаката на „росонерите“ с много хубав удар, вкарвайки топката във вратата на Пепе Рейна.

„Росонерите“ удвоиха своята преднина в 41-ата минута, когато Браим Диас асистира за първото попадение на Оливие Жиру в срещата. Милан вкара трети гол в първата минута на добавеното време на първата част, когато Тео Ернандес пусна изключителен извеждащ удар към Оливие Жиру, а той не пропусна да вкара топката за трети път във вратата на Рейна.

Милан вкара четвърти гол в 79-ата минута. Франк Кесие прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Рейна.