Футболните националки направиха равен с Латвия

Футболните националки ще играят още с Литва и Украйна..
Снимка: БФС

Женският национален отбор на България по футбол завърши 1:1 със състава на Латвия в контролна среща от лагера в Анталия. Селекционерът на нашия тим Силвия Радойска заведе отбора без двете най-добри състезателки в момента Евдокия Попадинова (Наполи, Италия) и Симона Петкова (Йънг Бойс, Швейцария).

Латвийките, които са събрани от представителки на шест местни клуба, както и от 12 футболистки от клубове от Русия, Полша, Италия, Гърция, Исландия, Австрия и Швейцария, откриха резултата.

Сандра Войтене вкара от дузпа в 24-ата минута. През второто полувреме българките вдигнаха оборотите и също получиха наказателен удар, който беше изпълнен точно от младата Ивана Найденова в 80-ата минута.

Следващият мач на българките е на 19-и февруари с Литва, а на 22-и играят и третата си проверка от лагера - срещу Украйна.

Съставът на България:
12. Роксана Шахънска, 3. Яница Иванова, 19. Йоана Станкова, 5. Нора Димитрова, 22. Ивана Найденова, 9. Лора Петрова (46 – 10. Вероника Гоцева), 16. Яна Динева (77 – 13. Изабела Петрова), 15. Ева Дюпуи (60 – 18. Жасмина Атанасова), 14. Нина Георгиева (60 – 17. Инна Димова), 7. Биляна Пенчева (46 – 11. Леонора Желева), 21. Юлиана Александрова (67 – 8. Полина Ръсина).