Атлетико (М) с важна победа в Севиля

Антоан Гризман стреля към вратата на Бетис.

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна важен успех в битката за класиране в топ 4, след като победи прекия си конкурент Бетис с 3:1 като гост в мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

В Севиля възпитаниците на Диего Симеоне започнаха отлично и поведоха в резултата още във втората минута чрез Жоао Феликс. Домакините изравниха точно преди почивката с гол на Кристиан Тейо, но през второто полувреме Феликс и Тома Льомар вкараха нови две попадения за гостите, за да оформят крайното 3:1.

По този начин Атлети измести Бетис от топ 4, като мадридчани вече заемат четвърто място в класирането с 48 точки, две повече от своя съперник, който е на пета позиция. На трето място е Барселона също с 48 точки, но мач по-малко от Атлетико.