Монтана загуби полуфинал в Адриатическата лига

Отборът на Монтана ще играе за третото място в турнира Адриатическа лига

Отборът на Монтана 2003 загуби от черногорския Будучност с 45:102 (13:21, 12:27, 9:19, 11:35) на полуфиналите в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Така състезателките, водени от старши треньора Мануел Марков, ще играят за третото място във Финалната четворка, която се провежда в Подгорица.

Съперник на Монтана 2003 утре ще е босненският Орлови, който отстъпи в първия полуфинал пред словенския Цинкарна с 58:74 (15:24, 20:13, 14:26, 9:11). Будучност и Цинкарна ще спорят за трофея, който миналата година бе спечелен от Берое (Стара Загора), но българският състав не участва в надпреварата през настоящия сезон.

Тимът на Монтана 2003 пък за четвърти път ще се бори за третото място в крайното класиране на регионалната надпревара.

Трикратният победител в Адриатическата лига и домакин на Финалната четворка - Будучност не допусна никакви колебания в мача, поведе с 21:13 след първата четвърт и продължи да трупа аванс. Агресивната игра на черногорския отбор му донесе преднина от 48:25 на почивката.

Второто полувреме започна със серия от 8:0 за домакините, които спечелиха третата четвърт с 19:9. Преди последните 10 минути резултатът бе 67:34 за състезателките на Будучност, които поддържаха солидна разлика до края на мача.

Единствено Христина Иванова реализира повече от 10 точки за Монтана 2003, завършвайки с 12.

За домакините с по 19 точки се отчетоха Мария Лекович и Драгана Живкович.