Гълъбинов с девети гол за Реджина

Андрей Гълъбинов отбеляза нов гол за Реджина
Снимка: архив

Андрей Гълъбинов вкара деветия си гол за сезона в италианската втора футболна дивизия и донесе точка на Реджина при равенство 1:1 срещу Кремонезе като гост. След края на съботните мачове от 32-ия кръг отборът на българския нападател е на 12-о място в класирането с 44 точки и със седем зад позициите за плейоф за влизане в Серия "А".

Гълъбинов се появи в игра в 77-та минута и само три по-късно вкара от дузпа за крайното 1:1. Девет минути по-рано Кремонезе остана с човек по-малко заради червен картон на Алесандро Кресченци, а Даниел Чиофани бе точен за домакините в 50-ата минута.

До момента през сезона Гълъбинов има 28 мача, девет гола и една асистенция.

По същото време Асколи победи с 1:0 Порденоне. Атанас Илиев започна като титуляр за домакините и остана на терена до 60-ата минута. Победният гол за Асколи вкара Федерико Баскирото в 84-тата минута. След успеха тимът на българския таран е 7-и с 52 точки.

Козенца пък отстъпи на Парма с 1:3. Андреа Христов остана на резервната скамейка и от там изгледа загубата на своя тим.