Торонто разгроми шампиона Тампа Бей в НХЛ

Хокеистите на Торонто ликуват след шестия гол.
Снимка: Ройтерс

Водачът в голмайсторската листа на Националната хокейна лига Остън Матюс записа седмия си хеттрик в кариерата при победата на Торонто Мейпъл Лийфс с 6:2 при гостуването на шампиона в Националата хокейна лига Тампа Бей Лайтнинг.

По този начин нападателят на "кленовите листа" има вече 54 гола на сметката си от началото на сезона, което е изравнен рекорд в историята на клуба. Матюс вкара два пъти във втората третина и веднъж в третата, за да изравни постижението на Рик Вайве от сезон 1981/82.

Мичел Марнър добави гол и две асистенции за победителите, като така записа точка в десети пореден мач.

Тампа Бей имаше съпротивителни сили само до средата на втората третина, когато на два пъти успяваше да изравни. Пиер Енгвал даде преднина на Торонто през първия период, но малко по-късно Никита Кучеров изравни. Матюс даде нов аванс на гостите по-малко от две минути след старта на втората третина, а Ян Рута изравни за втори път. Матюс и Александър Керфут обаче доведоха резултата до 4:2 след 40 минути игра, а в заключителните 20 минути Матюс и Марнър оформиха изразителния успех на Торонто.

В дербито на върха в Тихоокеанската дивизия Калгари Флеймс постигна успех с 3:2 над втория в подреждането Лос Анджелис Кингс.

Джони Гудрьо вкара първия и победния гол за "пламъците". Той изведе гостите напред в резултата още в десетата секунда с втория най-бърз гол за сезона и четвъртия най-бърз в историята на клуба.

До края на първата третина обаче домакините от Лос Анджелис направиха обрат с две попадения на Адриан Кемпе.

Във втората част отново Калгари си върна аванса след голове на Елиас Линдхолм и Гудрьо в рамките на 65 секунди.

С успеха Калгари събра 91 точки от 69 мача и води с пет точки пред Лос Анджелис, като "кралете" имат и три мача повече.

Бостън Брюинс спечели с 3:2 след продължение гостуването си на Кълъмбъс Блу Джакетс.