Първа победа за хокеистите на световното първенство

Хокеистите на България (в червени екипи) вкараха 6 гола на Мексико.
Снимка: БФХЛ

Българският национален отбор по хокей на лед записа първа победа на световното първенство в Дивизия II - Група Б, което се провежда в Исландия. Във втория си мач от турнира българите доминираха през по-голямата част от времетраенето и стигнаха до категоричното 6:2 (2:2, 4:0, 0:0) срещу Мексико в Рейкявик..

Мартин Николов блесна с два гола и една асистенция за успеха. Веселин Диков, Томислав Георгиев и Мирослав Василев добавиха по гол и един завършващ пас. С днешния си актив Томислав Георгиев има четири точки (2 гола и 2 паса) и е един от лидерите при реализаторите. Също така се отличи с едно попадение Мартин Наков също беше точен, а Марио Атанасов се отличи с три асистенции.

Мексиканците на два пъти повеждаха през първата третина на срещата, като Махул даде преднина на своите в 6:40 минута, след което Мирослав Василев изравни. Чавес отново вкара за ацтеките в 13:13 минута, но преди да са изминали две минути Веселин Диков възстанови паритета. През втората част българите си решиха мача с четири безответни гола.

Българският вратар Димитър Димитров направи 32 спасявания, като единствено се предаде пред Ектор Махул и Тайлър Чавес, които вкараха за Мексико.

С тази победа България има вече три точки, колкото са събрали Исландия и Грузия. Мексико и Белгия са без актив. Днес българският отбор почива, а на 21 април играе срещу Белгия