Четирима българи ще боксират за златото на европейското (обновено)

| обновено на 20.04.22 в 16:23
Кирил Борисов нокаутира молдовец.
Снимка: БФБокс

Четирима българи стигнаха до финалите на европейското първенство по бокс за младежи и девойки в София, съобщиха от федерацията ни.

Любослав Методиев донесе първия финал за България  Пред ентусиазирана и мощна агитка в зала „София“ националът ни в категория до 54 килограма неутрализира съпротивата на Петар Арсовски (Северна Македония).

Талантът ни показа страхотен усет към играта и с много точни и премерени удари контрираше всеки опит на съперника да наложи каквото и да е надмощие. Методиев взе категорично първите два рунда, след което завърши със завидно самочувствие и увереност мача, класирайки се за финала на шампионата.

В четвъртък следобед Любослав ще се изправи срещу британеца Оуен Китли в двубой за златния медал.
Любослав Методиев пръв стигна финала.
При 60-килограмовите Тони Илиев спечели с 4:1 срещу Стефанос Ойконому от Гърция и ще спори за златото с арменеца Ерик Езриелян.

Георги Стоянов (категория 86 килограма) победи с 5:0 турчина Огюджан Тюрк и излиза срещу италианеца Паоло Карузо.

В категория над 92 кг Кирил Борисов нокаутира молдовеца Николай Бурдуя и ще се боксира за златото с англичанина Енрико Таума. Финалите са утре.

При жените Румяна Александрова загуби с 0:5 от латвийката Лаура Яковлева и остава с бронзов медал в категория 57 килограма.