Верстапен спечели първия спринт за сезона

Макс Верстапен ще стартира утре от първа позиция в четвъртия кръг от световния шампионат по автомобилизъм Формула 1

Макс Верстапен спечели спринта и първата позиция за старта на Гран при на Емилия Романя, оставяйки зад себе си пилота на Ферари Шарл Льоклер. Трети завърши съотборникът му Серхио Перес. Четвъртото място зае другият пилот на Ферари Карлос Сайнс, а пети остана Ландо Норис. Топ 10 допълниха още Даниел Рикиардо, Валтери Ботас, Кевин Магнусен, Фернандо Алонсо и Мик Шумахер. Джордж Ръсел взе 11-ото място, а Хамилтън остана 14-и.

Още в първата обиколка имаше контакт между Гуаню Жу и Пиер Гасли. Китайският пилот излетя от пистата, а на трасето се появи кола за сигурност, докато французинът спря в бокса.

В предпоследната обиколка световният шампион Верстапен изпревари Льоклер, за да стъпи на най-високото стъпало на подиума.