Беатрис Спасова на първи четвъртфинал при жените

Беатрис Спасова
Снимка: БФТ

Беатрис Спасова достигна до първия си четвъртфинал на сингъл при жените в турнирите по тенис на iветовната федерация ITF.

20-годишната българка победи с 6:4, 7:5 седмата в схемата Агустина Чипак (Аржентина) във втория кръг на надпреварата на червени кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Спасова на три пъти изоставаше с пробив в началото на срещата, но със серия от пет поредни гейма тя взе първия сет и поведе с 2:0 във втория. Чипак обърна до 4:3, но веднага загуби брейка преднина, а в края на частта българката отново взе подаването на съперничката си, а с това и мача.

С успеха тя заработи 367 долара и 2 точки за световната ранглиста.

В надпреварата на двойки Спасова и Мария Берген (Украйна) излизат по-късно днес на четвъртфиналите срещу поставените под номер 1 испанки Ноелия Буосо Саноти и Клаудия Осте Ферер.