Четвърта победа за Терзийска в Бреша

Джулия Терзийска
Снимка: DG Fotografie

Националката на България за "Били Джийн Кинг къп" Джулия Терзийска се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Бреша (Италия) с награден фонд 60 хиляди долара.

Тръгналата от пресявките Терзийска отстрани представителката на домакините Аурора Дзантедески с 6:2, 6:4 за 85 минути в мача между двете квалификантки. За софиянката това беше четвърта поредна победа в Италия.

26-годишната българка взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част първоначално пропиля пробив аванс, но след това отново спечели подаването на съперничката в десетия гейм, за да триумфира.

Така тя заработи 1427 долара и 23 точки за световната ранглиста, където е №518 сега.

В надпреварата на двойки Терзийска и Юлита Санер (Швеция) по-късно днес ще срещнат на четвъртфиналите поставените под номер 4 Изабел Хаферлаг (Нидерландия) и Мартина Кубка (Полша).