Голдън Стейт изравни резултата във финала на НБА

Сетф Къри (в бяло) наниза 29 точки за победата на Голдън Стейт.

Отборът на Голдън Стейт Уориърс изравни финалната серия за титлата в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада срещу Бостън Селтикс на 1-1, след като спечели втория двубой със 107:88 в Сан Франциско. Стеф Къри и компания допуснаха изненадващо поражение в откриващия мач пред собствена публика, но тази нощ не позволиха изненади и стигнаха до убедителен успех.

След равностойни първи две части домакините имаха само две точки преднина, но Уориърс нанесоха своя удар в третата четвъртина, която спечелиха с 35:14, за да си подпечатат успеха. Над всички за победителите отново бе избираният на два пъти за Най-стойностен баскетболист (MVP) Стеф Къри, който завърши с 29 точки, 6 борби и 4 асистенции за 29 минути игра, Джордан Пуул добави 17 точки от пейката, а центърът Кевон Лууни се отчете с 12 точки и 7 борби.