Германките продължават без допуснат гол на Евро 2022

Капитанката на Германия Александра Поп стреля пред погледа на Мартина Георгиева от Австрия.

Националният отбор на Германия победи Австрия с 2:0 и се класира на полуфиналите на европейското първенство по футбол за жени в Англия. До момента Бундестимът не е допуснал гол в турнира и продължава със съотношение 18-0.

Лина Магул даде преднина на осемкратните континентални шампионки през първото полувреме на стадиона в Брентфорд. В 26-та минута вратарката на съперничките Мануела Цинсбергер сгреши с изчистване и подаде на германката Клара Бул, която напредна до аутлинията и върна назад за капитанката Поп. Тя спря топката за Магул, която се разписа за 1:0.

Барбара Дунст удари греда за австрийките през второто полувреме с шут от далечно разстояние, а по-късно това направи и Сара Пунтигам. За германките пък голям пропуск на празна врата направи Бул.

Отборът на Мартина Фос-Текленбург все пак вкара и втори гол в добавеното време след нова грешка на Цинсбергер. Вратарката на австрийките изрита топката право в тялото на Поп и тя после се озова мрежата й.

Съперник на Германия на полуфиналите ще бъде победителят от двубоя между Франция и Нидерландия.