Медведев се завърна на корта с победа

Даниил Медведев

Световният номер 1 в тениса Даниил Медведев продължава напред в турнира в Лос Кобос, Мексико, от категория АТР 250, като се наложи над австралиеца Ринки Хиджикату с 6:4, 6:3.

За руснака това беше първи мач от юни насам. Той направи по един пробив във всеки сет и не допусна брейк, за да запише победа №250 в кариерата си.

На четвъртфиналите Медведев ще се срещне с литовеца Ричардас Беранкис. Той се наложи над аржентинеца Факундо Банис със 7:6 (4), 6:3.

Поставеният под номер 2 в схемата на турнира Феликс Оже-Алиасим от Канада се справи с мексиканеца Алекс Ернандес с 6:3, 7:5.

Британецът Камерън Нори продължава защитата на титлата си от турнира, като победи без усилия тайванеца Чун-Хсин Ценг с 6:3, 6:0 за час и 10 минути игра.